Екологічна стежина

• Екологічна стежина

• Природа – розумний і добрий вчитель. Дбайливий лікар, цікавий співрозмовник. Тільки глибоке розуміння ролі природи в житті дитини допоможе педагогові не лише розв’язувати завдання екологічного виховання й ознайомлення з навколишнім, а й забезпечити оптимальний загальний розвиток дітей у дошкільному закладі.
    З цією метою в нашому дошкільному закладі створено еклого – розвивальне середовище, а саме «екологічна стежина» — одна з ефективних елементів природничо-розвивального середовища.

Територія дошкільного закладу озеленена кущами, деревами; є зелені насадження. Щороку проводиться робота з благоустрою ділянки закладу: облаштуються клумби, оформлюються рабатки, висаджуються нові дерева, кущі, розбивається город ективних елементів природничо-розвивального середовища.

Вихователем середньої групи, Оленою Володимирівною, була складена мапа маршруту до такої стежини: куточок саду, город, квітник, куточок лісу, годівнички для птахів, алея тюльпанів, тополі – сторожили, ділянка для відпочинку, мурашині стежки, квітучі кущі та запашні троянди. Продумана вихователями взаємодія з природним середовищем на екологічній стежці спряє емоційному сприйняттю дітьми природного довкілля, розширенню знань про взаємозвязок людини і природи, розвитку пізнавальної, емоційної і вольової активності дошкільників, вихованню екологічно грамотної поведінки.
    Дієвою формою роботи в нашому закладі є дослідницько — пошукова діяльність, яка планується і реалізується щоденно як у повсякденному житті (найпростіші досліди, творчі вправи, короткочасні і довготривалі спостереження), природоохоронна і трудова діяльність, «хвилинки милування», так і на інтегрованих заняттях: «Лист від сороки», «Весняна мандрівка», «Прилетіли, лелеченьки «, «Ми цвітем в саду і лузі…»

Оскільки у формуванні екологічного світогляду велике значення має приклад батьків, то педагогічний колектив ДНЗ значну увагу приділяє організації батьківського всеобучу з питань екологічного виховання: ігри-подорожі «Виховання любові до природи», бюро педагогічних послуг «Природа – джерело здоров’я і краси» , практикуми по розв’язуванню проблемно-ситуаційних та морально-логічних задач на екологічну тематику. Батьки є активними учасниками природничих акцій: «Алея тюльпанів», «Різнобарв’я кольорове поруч з морозцем співа», екологічних трудових десантів та виготовлення шпаківень.