Абетка автомобільних доріг

 • Щоб людина почувалася в дорослому житті впевнено й безпечно, її змалечку треба навчити цінувати неповторність власного життя та життя інших людей. Саме тому одним з пріоритетів сучасної дошкільної освіти є формування у малят основ безпечної поведінки в довкіллі та свідомого ставлення до власного здоров’я. Реалізація цього завдання сприяє збереженню та зміцненню здоров’я дошкільників, адже в цьому віці формуються основи здорового способу життя та норми безпечної поведінки.

  Проектування в освітній роботі у дошкільному закладі — ефективний і популярний сьогодні спосіб організації педагогічного процесу. Вихователі активно застосовують інноваційні форми роботи, інтегруючи конструктор LEGO в освітній процес.
  З огляду на це ми розробили освітній проект «Абетка автомобільних доріг», спрямований на формування життєвої компетентності дітей, розуміння правил безпечної поведінки на вулиці, вдома та розвиток пізнавальної активності дітей молодшого та старшого дошкільного віку;
  удосконалення конструктивної діяльності, адже, діти – природжені конструктори, дослідники і винахідники. Ці закладені природою задатки найшвидше реалізуються і удосконалюються у конструюванні, де діти мають необмежену можливість вигадувати і створювати свої побудови, конструкції, удосконалюючи свої уявлення про місто, правила дорожнього руху, про дорожні знаки.

  В рамках програми «Навчання через дію» на базі нашого закладу пройшов семінар — обмін досвідом «Інтеграція LEGO – технологій в освітній процес у дитячому навчальному закладі», на місто були показані педагогами заняття:

  «Любий друг наш світлофор» з дітьми молодшої групи;
  Я — світлофор познайомимось, діти?
  я вас навчу по дорозі ходити

  «Автомобілем, пароплавом, літаком» з дітьми середньої групи;
  їдуть весело трамваї, і тролейбуси й таксі,
  Кожен пасажир їх знає, користуються усі.

  «Подорож у місто Веселих чоловічків» з дітьми старшої групи
  І здоровим щоб бути, силі й духу, треба знати ще й правила руху.
  Хоч питання це дуже складне, але знай що життя в нас одне!

  «Дорожня карта Маквіна» з дітьми старшої групи.
  Всім відомі піктограми — це дорожні знаки.
  Згадаємо, що нам з вами про них треба знати?