Народознавство

 • Ознайомлюємо дошкільників з українською календарною обрядовістю.
  Сьогодні назріла потреба для вихователів і батьків глибоко вивчати українську етнопедагогіку, відновити народне виховання дітей з метою збереження нації, забезпечення духовної єдності поколінь. Пізнання Батьківщини і розмаїтого світу розпочинається з сім’ї, батьківської хати в селі, чи рідної домівки в місті.
  Сприяння відродженню національної свідомості, духовності, формуванню цих основ з дитинства є актуальною проблемою. Тож сьогодні ми повертаємось до забутого, відроджуючи, пробуджуючи до життя національні традиції. Починати цю роботу потрібно з раннього віку, в дитячому садочку, в школі, стараючись донести до дітей красу рідної мови, обрядів, свят українського народу. Ми ознайомлюємо в повсякденному житті і на заняттях дітей з народними традиціями, обрядами і все це завершується веселими святами, які наче підсумовують всі ті знання, які діти отримували в повсякденні.

  Народознавство
  В нашому закладі ми вивчаємо, узагальнюємо довід роботи вихователя Макарової Наталії Григорівни, вихователя вищої категорії, яка має педагогічне звання «вихователь-методист»: «Ознайомлення старших дошкільників з обрядами, звичаями та традиціями нашого народу у процесі підготовки до українських народних свят». Разом з вихованцями старшої групи Наталья Григорівна готує та проводить свята: «Свіччине весілля», Калити, Миколая, Колядки та Щедрівки, Стрітення і Масляну, знайомить з обрядами зустрічі Весни, святкування Великодня. Під час підготовки до свят з дітьми мі проводимо велику попередню роботу. Під час неї діти дізнаються багато нового про наш народ, про зв’язок народних свят з природною, з працею селян, отримують знання про історію рідного краю.
  Особливу увагу вихователі звертають на сімейні стосунки, сімейні традиції в Україні. Також навчають висловлювати любов та повагу до батьків. А батьки також із задоволенням беруть участь в наших святах підтримують традиції садочка, захоплено знайомляться з обрядами нашого народу, дізнаються про них щось для себе невідоме, за що воні дуже вдячні нашому колективу.
  Ми проводимо свята для дітей і самі працюємо із задоволенням і радістю.

  Хай же мир і дружба поєднають всіх
  І дзвенить дитячий безтурботний сміх.
  Нам зоріє доля світла і ясна.
  Рідна мати Батьківщино,
  Ти ж у нас одна!